Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Çocuk doğum tarihi seçiniz
Havalimanı veya Şehir
Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Çocuk doğum tarihi seçiniz

Belek Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunamadı


Belek

Belek, turizm şehri Antalya’nın merkeze yaklaşık 40 km uzaklığındaki Serik ilçesine bağlı sevilen bir tatil beldesidir. Hem doğa ile iç içedir, hem de pek çok aktivitenin yapılabileceği canlılığa sahiptir. Belek otelleri istediğiniz özelliklere sahip, her şey dahil seçenekleri ile sizlere hitap eder. Belek plajları, golf sahaları ve eğlence merkezleri de farklı deneyimler yaşamanıza imkan tanır.  


En İyi Belek Otelleri

Antalya’nın gözde tatil beldelerinden Belek’te farklı otel seçenekleriyle aradığınız tatile sahip olabilirsiniz. En iyi belek otelleri, 5 yıldızlı özellikli, çocuk dostu, özel plaja sahip veya denize sıfır, alkollü veya alkolsüz gibi farklı özelliklere sahiptir. Otel türü olarak da termal oteller, aile oteli, balayı oteli ve tatil köyü gibi çeşitleri bulunur. Belek otelleri fiyatları özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bütçeye uygun ucuz seçenekler de mevcuttur.


Belek Gezilecek Yerler

Aspendos Antik Kenti / Tiyatrosu: Belek’e yakın mesafede bulunan Aspendos Antik Kenti mutlaka gezip görülmesi gereken yerlerden biri. Milattan önce ikinci yüzyılda inşa edildiği düşünülen Aspendos Antik Kenti ve Tiyatrosu, Türkiye’nin en önemli tarihi yerleri arasında bulunur. Mimari bir başarı örneği olan Roma tiyatrosu sağlam yapısı ile günümüze kadar korunmayı başarmıştır.

Dinler Bahçesi: Hoşgörü Bahçesi adıyla da bilinen Dinler bahçesi İslamiyet, Yahudilik ve Hristiyanlık dinlerinin buluştuğu ender yerlerden biridir. İçerisinde cami, sinagog ve kilise yan yana bulunur. Böylece her kesimden insanın birbirine saygı duyarak özgürce ibadetini yapabileceği bu bahçeye hoşgörü ismi de verilmiştir.

Belek Saat Kulesi: Osmanlı dönemine ait tarihi Saat Kulesi, Belek’in merkezinde bulunur. II. Abdülhamid'in yaptırdığı saat kulesi turistlerin de beğenisini toplar. Hediyelik eşyalarda Belek Saat Kulesi beldenin sembolü olarak yer alır.

Perge Antik Kenti: Belek’e yaklaşık 20-25 dakika mesafedeki Perge Antik Kenti görülmeye değerdir. Unesco’nun Geçici Dünya Mirası listesinde bulunan bu tarihi güzellik, Helenistik dönem boyunca gözde bir yer olmuştur.

Sillyon Antik Kenti: Aspendos ve Perge Antik kentlerinin arasında yer alan Sillyon Antik Kenti, ilk çağda yüksek bir tepe üzerinde kurulmuştur.

Zeytintaşı Mağarası: Yakın zamanda keşfedilen bir güzellik, Zeytintaşı Mağarası. İçerisinde bir çok farklı oluşumu barındırır ve zengin bir görsel şölen sunar. Travertenler, sarkıtlar, mısır patlağı, soda çubukları gibi...


Belek’te Yapılabilecek Aktiviteler


The Land of Legends: Bir çok heyecanlı ve eğlenceli aktiviteyi yapabileceğiniz The Land of Legends geniş içeriğe sahip bir eğlence merkezidir. İçerisinde her yaştan insana ve ilgi alanına hitap eden bölümler bulunuyor. Çocuklar için çocuk kulübü, anaokulu, spor yapmak isteyenler için tenis kortu, fitness center, bisiklet ve kaykay parkları, sanat ile ilgilenenler için sergi salonları, el sanatları merkezi, tiyatro salonu, eğlenmek içinse luna park, akvaryum, aquapark, bowling ve hayvanat bahçesi bulunuyor.

Belek Plajları: Belek’in birbirinden güzel 4 adet mavi bayraklı plajı bulunur. Bunlar; Belek Halk Plajı, Boğazkent Halk Plajı, Taşlıburun Plajı, Kadriye Plajı.

Belek Golf Sahaları: Belek’in golf sahaları dünyaca üne sahiptir. Dünya çapında profesyonel ve amatör golfçülerin tercih ettiği mekanlardır. Sportif amacının yanı sıra yemyeşil bir görsel şölen de oluşturur.

Hamam on the Beach: Hamam, sauna, spa, buhar odası ve daha fazlasının deniz kenarında olduğu Hamam on the Beach, temizlenme ve kişisel bakım sonrası güzel manzara karşısında dinlenme imkanı tanır.


Her Şey Dahil Belek Otelleri

Belek’e ulaşım, hava yoluyla veya karayoluyla gerçekleştirilebilir. Belek, Antalya Havalimanından yaklaşık 20-25 dakikalık mesafededir. Uçaktan indikten sonra VIP transfer, Havaş, otobüs veya servislerle Belek’e ulaşabilirsiniz. Karayoluyla ise ister kişisel aracınızla, isterseniz de şehirler arası otobüs seferleriyle Belek’e doğrudan veya aktarmalı ulaşmak mümkündür.


Siz de Holimax güvencesi ile aradığınız tatile kolayca ulaşabilirsiniz.