Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Çocuk doğum tarihi seçiniz
Havalimanı veya Şehir
Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Çocuk doğum tarihi seçiniz

Haritada Göster
Haritada Göster

Filtreler
Kapadokya Otelleri

Sıralayın: Akıllı Fiyata göre İsme göre
Sıralayın: Akıllı Fiyata göre İsme göre
Kapadokya Turu 2 Gece Konaklamalı İstanbul İzmit Çıkışlı

Kapadokya Turu 2 Gece Konaklamalı İstanbul İzmit Çıkışlı

Turkiye, Nevşehir, Nevşehir

9 Taksit Fırsatı

Holimax Öneriyor

Fiyatlar için tarih seçiniz!

Kapadokya

Güzel Atlar Ülkesi olarak da bilinen Kapadokya, peribacalarıyla bölgeye büyüleyici bir atmosfer katar. Geçmişte pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bölge, tarihi yapıları ve kültürel mirasıyla da dikkat çeker. Yılın her zamanında yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilir. Konaklamak için çok sayıda konsept otel bulmak mümkündür.

En İyi Kapadokya Otelleri

Kapadokya, doğal güzellikleri ve kültürel geçmişi sayesinde görsel şölen sunan yerlerden biridir. Etkileyici ambiyansı ve konsept otelleriyle huzurlu bir tatil deneyimi yaşatır. Kapadokya otelleri hijyenik olmaları ve birbirlerinden farklı konseptleriyle unutulmaz bir deneyim yaşamanıza olanak sağlar. Aileyle tatil yapmak, balayına çıkmak ya da şehirden uzaklaşmak için ideal otellerdir.

Her Şey Dahil Kapadokya Otelleri
Kapadokya sahip olduğu doğal oluşumlar, tarihi yerleşimler sebebiyle benzersiz bir atmosfer sunar. Burada konaklamak için her şey dahil oteller mevcuttur. Nostaljik konseptli otellerde tarihi dokunun tadını doyasıya çıkarırken aynı zamanda her şey dahil özelliklerden de yararlanarak konforlu bir tatil yapabilirsiniz.

Kapadokya Aile Otelleri
Kapadokya, benzersiz doğası, vadileri, kayalara yapılmış yerleşim yerleri, peri bacaları, yeraltı şehirleri ve açık hava müzeleri ile milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilir. Ailenizle kültürel bir gezi yapmak ve unutulmaz anlar deneyimlemek için bölgedeki aile otelleri oldukça idealdir.

Kapadokya Kaya Otelleri
Kapadokya kaya otelleri, bölgenin ambiyansına uygundur. Tarihi kaya evlerin misafirlerin konaklamasına açılmasıyla oluşur. Her ne kadar nostaljik yapıda olsalar da modern ihtiyaçlara da hitap eder. Odaları geleneksel olarak tasarlanır. Bazıları geniş bahçelere ve manzaraya sahiptir. Otellerin içerisinde sauna, hamam, masaj salonu, kuaför, havuz gibi imkanlar bulmak mümkündür. Bu sayede hem tarihi bir yapının içerisinde konaklama deneyimini yaşayabilir hem de konforunuzdan ödün vermezsiniz.

Kapadokya Otelleri Fiyatları
Kusursuz bir hizmet sunan bu otellerin fiyatları, sahip oldukları özellikler göz önünde bulundurulduğunda oldukça avantajlıdır. Misafirlerin hemen hemen hepsi kendi bütçelerini yormadan konforlu bir tatil yapma fırsatı bulabilir.

Kapadokya Balayı Otelleri
Balayı gibi özel bir tatil için Kapadokya’nın romantik atmosferi oldukça idealdir. Bölgede yer alan kaya otellerle nostaljik ve orijinal bir tatil yapma fırsatı bulabilirsiniz. Düğün stresini ve yorgunluğunu bölgenin sakinleştirici ve huzur verici havasıyla üzerinizden atabilirsiniz.

Her Şey Dahil Balayı Otelleri
Evlilik sonrası eşinizle unutulmaz bir tatil yapmak için Kapadokya’daki herşey dahil konseptli otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Sauna, hamam, kapalı havuz, spor salonu gibi imkanlardan yararlanırken kültürel geziler de gerçekleştirebilirsiniz.

En İyi Balayı Otelleri
Kapadokya’daki balayı otelleri, romantik havaları ve kusursuz hizmetleri ile yeni evlenen çiftlere büyüleyici bir deneyim yaşatır. Bu otellerde konaklarken gün doğumunda balona binebilir ve anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.


Kapadokya’da Ne Yapılır?

Kapadokya’ya gelen turistlerin yapabileceği pek çok aktivite vardır:

  • Paşabağ Vadisi’nde bulunan Peri Bacaları’nın arasında yürüyüş yaparken tarihi atmosferi hissedebilir ve doğal güzelliklerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bu vadide kayalara oyulmuş manastırlar, yerleşim yerleri, şapeller ve kiliseler bulunur. Siz de zamanında rahipler ve keşişlerin inzivaya çekildikleri bu yerleri gezebilirsiniz.
  • Göreme Açık Hava Müzesi, hem keyifle gezebileceğiniz hem de pek çok bilgi öğrenebileceğiniz turistik yerlerdendir. Burada kayaya oyulmuş olan kilise, şapel ve manastır blokları ve bununla birlikte yaşam mekanlarının da bulunduğu kaya blokları bulunur. 10. yy’a ait olan duvar resimleri, Bizans sanatından izleri görmek mümkündür.
  • Kapadokya’ya gelenlerin mutlaka denemesi gereken aktivitelerden biri de balon turudur. Bu tarihi bölgeyi, kültürel mirasları yukarıdan görme fırsatı bulabilirsiniz. Özellikle gün doğarken yapılan balon turları büyük bir görsel deneyim yaşatır. Ailenizle ve arkadaşlarınızla unutulmaz anlar yaşamanızı sağlar. 


Kapadokya’da Ne Yenir?

Kapadokya, Anadolu mutfağının benzersiz lezzetlerini barındırır. Kayalara oyulan otantik mağara restoranlar gibi pek çok konsept mekanda yemeğinizi yemeniz mümkündür. Türk, Akdeniz, Hint ve Dünya mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlar da mevcuttur. Bu bölgede çömlekte yapılan yemekler oldukça meşhurdur. Testi kebabı, düğü çorbası, kayısı dolması, çömlek fasulyesi ve ev yapımı şaraplar olmazsa olmazlar arasındadır. 

Bölgeye özgü bir diğer yemek ise Oskar’dır. Güveçte pişen bir kuru fasulye yemeğidir. Tatlı olarak Aside bir hayli meşhurdur. Nevşehir yöresine ait olan bu tatlı, pekmezle yapılan bir çeşit helvadır. Turistler tarafından yoğun bir ilgi görür. Siz de tatilinizi unutulmaz bir hale getirmek ve tarihi dokulara sahip olan bir otelde konaklamak için Holimax’i tercih edebilirsiniz.


Kapadokya’da Görülmesi Gereken Yerler

1985 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya, eşsiz peri bacalarıyla büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Kültür, sanat, tarih, romantizm ve eğlenceyi bir arada yaşayabileceğiniz en iyi Kapadokya otelleri bu bölgede hizmet sunuyor. Kapadokya bölgesinde mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerlere değindik.

Derinkuyu Yeraltı Şehri
Kapadokya’nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Yerin 8 kat altındaki yumuşak yapıya sahip olan tüf kayalarından meydana gelmiştir. Oldukça ilginç bir yer olan bu alanda ne kadar derine inerseniz inin, oksijen seviyesi değişmez. Dar tüneller ve hava koridorları ile bağlantılar sağlanır.

Asmalı Konak
2000’li yıllarda bir televizyon dizisinin çekildiği yer olan ve bu sebeple hafızalara kazınan Asmalı Konak, otantik bir yapıdadır. Asmalı Konak’ın muhteşem mimarisi, büyük avlusu, otantik odaları ve sıra dışı dekorasyonu görülmeye değer.

Gün Batımı Gözlem Noktası
Olağanüstü manzarasıyla gün batımını en iyi izleyebileceğiniz yerler arasında en başta gelen Kapadokya’da, pek çok seyir terası ya da tepelik alan bulunur. Muhteşem manzaralı seyir teraslarına sahip olan Kapadokya otelleri, Aşıklar Tepesi ve Kızılçukur Vadisi bölgelerinde izlenebilir.

Uçhisar Kalesi
Erciyes Dağını ve Hasan Dağı’nı bir arada görmenizi sağlayan Uçhisar Kalesi, birbirine bitişik olan iki tane sivri yapıdaki peri bacasından oluşur. Uçhisar Kalesi’nin en tepesine çıkarak Kapadokya’yı kuşbaşı olarak seyredebilirsiniz.

Nikolos Manastırı
Nikolos Manastırı; avlu, bahçe, mezarlık ve taş merdivenleriyle dikkatleri üzerine çeken otantik bir mimariye sahiptir. Manastırın iç mekanında yapılan taş üzerindeki işlemeler günümüze kadar korunarak gelmiştir. Ayrıca Nikolos Manastırı’nın içerisinde mahzeni ve Meryem Ana Ayazması’nı da ziyaret edebilirsiniz.


Kapadokya’da Neler Yapılır?

Tarih, sanat, kültür ve eğlencenin birleştiği Kapadokya bölgesinde yapabileceğiniz pek çok aktivite vardır. Eşsiz güzelliğe sahip olan çeşitli açık hava müzelerini, manastırları, milli parkları ve vadileri gezebilirsiniz. Pek çok konaklama imkanına sahip olan Kapadokya’da ailenizle doyasıya tatil keyfi yaşayabileceğiniz Kapadokya aile otelleri de hizmet sunar.

Sultansazlığı Milli Parkı
Benzersiz bir ekosisteme sahip olan Sultansazlığı Milli parkı, 17.200 hektara sahip olan bir alandır. Bu bölgede binlerce kırmızı kanatlı flamingo ve eşsiz özelliklere sahip çeşitli kuş türü görmeniz mümkündür.

Göreme Açık Hava Müzesi
Göreme Açık Hava Müzesi’nin tarihi binlerce yıl öncesine dayanır ve tarih boyunca uzun yıllar ilim ve düşünce üssü olarak kullanılmıştır. 13. yüzyıla kadar eğitim ve öğretim alanı olarak kullanılmaya devam eden bu alan pek çok öğrenci yetiştirmiştir.

Chez Galip Saç Müzesi
Dünyanın en ilginç müzelerinden biri olan Chez Galip Saç Müzesi adını binlerce kadın saçı tutamlarından almıştır. Galip Körükçü tarafından 1979 yılında açılan bu müze, Avanos civarında bulunur. Bu müze Guiness rekorlar kitabına da girmiştir.

Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi
Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi, ülkemizin ilk bebek müzesidir. Bu müzede 3 binden fazla el yapımı bebek bulunur. El yapımı olan bu bebekler, sadece görüntü amaçlı değil tarihi olayların anlatımını da simgeler. Bu müzenin kurucusu Sibel Radiye Kül olarak bilinir.

Hacı Bektaş Veli Müzesi
Osmanlı Devleti’nin kuruluş aşamasında etkili olan ve Anadolu’nun Türkleşmesiyle ilgili önemli çalışmalara sahip Hacı Bektaş Veli, 13.yy da yaşamıştır. Bektaşilik inanç sisteminin temellerini oluşturan ve uluslararası öneme sahip olan bu müze, türbesi ve iç tasarımlarıyla dikkat çeker.


Kapadokya'da Popüler Yerler

Kapadokya, ülkemizde ve dünyada turizm açısından en önemli konuma sahip alanlardan biridir. Bu bölgede pek çok popüler müzeler, sanat eserleri, tarihi yerler, romantizmi zirveye çıkaracak Kapadokya balayı otelleri ve eşsiz manzaraya sahip olan vadiler bulunur.

Güvercinlik Vadisi
Vadiye adını veren güvercinlerin öyküsü ile anılan bir yer olan Güvercinlik Vadisi, pek çok konaklama alanına, seyir teraslarına ve müthiş bir manzaraya sahiptir.

Kızılçukur Vadisi
Girintili çıkıntılı bir yapıya sahip olan Kızılçukur Vadisi, tüf kayalardan meydana gelmiştir. Özellikle güneşin batışı sonrasında renginin kızıla dönmesinden dolayı bu vadiye Kızılçukur denmiştir.

Gül Vadisi
Gül Vadisi şeklini yukarıdan gelen yağmur sularıyla birlikte şekillenen yatay kayalardan almıştır. İçerisinde pek çok kilise, konaklama yeri ve manastır bulundurur. Gül Vadisi yıllar boyunca yaşam alanı olarak kullanılmıştır.

Göreme Milli Parkı
Kökü tarihi ve büyüleyici atmosferiyle her yıl binlerce turisti ağırlayan Göreme Milli Parkı, UNESCO Dünya Mirası Listesi içindedir. 40 km alanı kaplayan bu milli park içerisinde peri bacalarını ziyaret ederek bu tarihi alanlarla ilgili çeşitli rivayetleri dinleyebilirsiniz.

Göreme Roma Kalesi
Göreme bölgesiyle özdeşleşen Göreme Roma Kalesi, tarihin pek çok dönemine şahitlik yapmıştır. İpek Yolu bölgesinin kontrolünün bu kaya üzerinden yapıldığı ve Romalı askerlerin bu kaleyi gözlem amaçlı kullandığı bilinir.


Holimax güvencesi ile Kapadokya’nın büyülü atmosferi içinde mükemmel bir tatil yapmak için hemen bizimle iletişime geçip sizin için en uygun fırsatları yakalayın.